Coaching Osobisty

„Człowieka niczego nie można nauczyć. Można mu tylko pokazać to, co już w nim jest.”     

Coaching osobisty (life coaching) jest doskonałym wsparciem dla wszystkich osób, które czują gotowość do wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim życiu. Jest szybką i efektywną ścieżką do zrealizowania postawionych celów osobistych czy też zawodowych.

Coach wspiera Ciebie w stawaniu się tym, kim chcesz i byciu najlepszym jak to możliwe. Wydobywa i wzmacnia to, co w Tobie najlepsze. Coach wierzy w Ciebie i Twoje możliwości, bo wie że jesteś zdolny, kreatywny, mądry i dobry. Coach wspiera, inspiruje, zapewnia środowisko umożliwiające odważne sięganie po więcej i przekraczanie samego siebie, jednak nie podejmie on żadnych działań za Ciebie. Stąd Twoje zaangażowanie jest kluczowe dla sukcesu procesu coachingowego.

Proces coachingowy jest oparty na partnerskiej relacji i wzajemnym zaufaniu. Odpowiedzialność za jego rezultaty leży po Twojej stronie.
Coaching osobisty daje Ci możliwość całościowego spojrzenia na Twoje życie, zastanowienia się dokąd zmierzasz, przemyślenia w jakich obszarach najbardziej potrzebujesz zmiany.

Wydawałoby się, że ustalenie tego, czego się pragnie, jest dziecinnie łatwe. A jednak, czy znasz ludzi, którzy chcą zmiany, ale nie wiedzą jakiej? Czy zdarzyło Ci się słyszeć o kimś, kto wie, czego chce, ale to odrzuca, bo uważa, że nie jest to dla niego osiągalne?
Podstawą coachingu jest wizja pozytywnej przyszłości - konkretnego celu, do którego się dąży. Jasna wizja, oparta na tym, co jest ważne, wsparta dotychczasowym doświadczeniem życiowym i posiadanymi umiejętnościami, pozwala dokonywać w codziennym życiu świadomych, odważnych wyborów.

Obszary nad którymi możesz pracować podczas sesji:

  • rozwój osobisty
  • odkrywanie własnych wartości, pragnień
  • motywowanie siebie
  • budowanie pewności siebie
  • zwiększenie wiary we własne możliwości
  • poprawa relacji w rodzinie i w pracy
  • realizowanie swoich pasji
  • radzenie sobie ze stresem
  • wprowadzanie zmian w życiu zawodowym 
  • realizacja projektu, pomysłu


Dobrze zaplanowane działania są krokami na drodze do efektywnej i konsekwentnej realizacji celu, który jest dla Ciebie najważniejszy. To dzięki nim Twoje otoczenie wie, na ile poważnie traktujesz wizję swojej pozytywnej przyszłości. Żeby gdzieś dojść trzeba tylko ruszyć z miejsca. Te kilka pierwszych kroków wykonanych przez Ciebie działa jak dźwignia, która kiedy zostanie naciśnięta uruchamia pozostałe koła zębate w Twojej Machinie Życia.