Coaching Wizerunku

„To, co noszą wszyscy, jest jak pieczątka,własny styl jest jak podpis jego właściciela.”

Coaching wizerunku pomaga ludziom w odnajdywaniu ich indywidualnego stylu, zgodnego z ich osobowością, zajęciem i pozycją społeczną. To proces świadomego budowania swojej marki pokryty rzeczywistymi osiągnięciami. Nie dotyczy jedynie wyglądu zewnętrznego, to również praca w dziedzinie motywacji do bycia otwartym na zmianę, do akceptacji nowych rozwiązań i wdrażania ich w swoje codzienne zadania. 

Coach wizerunku towarzyszy i wspiera Ciebie w procesie zmiany, inspiruje i pomaga w odkrywaniu Twojej wyjątkowości. Podczas sesji sam wypracowujesz swoją wizję własnego wyglądu, która jest jedynie moderowana przez coacha.

Aby móc przystąpić do tworzenia wizerunku Twojej osoby musisz najpierw poznać siebie, zdać sobie sprawę z własnej tożsamości, wnikliwie przyjrzeć się sobie. Zarówno w sensie dosłownym - w lustrze, jak i w sensie duchowym - kim jesteś, co robisz, co znaczysz obecnie i co chcesz robić i znaczyć w przyszłości czyli stworzyć własną biografię. Jeśli zaczniesz od takiej właśnie introspekcji czyli wejrzenia w stan własnego ducha i przyjrzeniu się temu co na zewnątrz, to dopiero wtedy może zacząć się proces świadomego kreowania własnego wizerunku.

Ważne jest, by wiedzieć, co istotnego o sobie chce się przekazać innym.

Po zebraniu tych wszystkich informacji można przystąpić do zaprojektowania Twojego przyszłego wizerunku poprzez stworzenie konkretnego planu działania. Początkiem takiego planu powinny być odpowiedzi na podstawowe pytania związane z Twoimi oczekiwaniami, co do tego jak chcesz wyglądać. Potem pozostaje już tylko działać i czekać na efekty.

Dzięki coachingowi wizerunku możesz osiągnąć:

• harmonijny wizerunek, który wzbudzi zaufanie otoczenia
• odpowiednią prezencję, która będzie gwarancją większej pewności siebie     
• dobry wygląd a przez to lepsze samopoczucie i relacje z innymi ludźmi
• większe kompetencje zawodowe