Czerwona Nitka

"Przypominam sobie własne przejście do kobiecości, dwa dni ogromnego bólu brzucha, który unieruchomił mnie w łóżku i towarzyszące mu silne poczucie, że miesiączka oznacza, że od tej pory będzie mi w życiu trudniej, że nie dość, że czeka mnie fizyczne cierpienie, to jeszcze, jako kobieta, będę doświadczać głównie przykrości i strachu"

Kobiecy cykl dzieje się nie tylko w jajnikach, macicy i waginie. Obejmuje całe ciało. Jest wielowymiarowy. Dzieje się na kilku poziomach na raz: cielesnym, psychicznym i duchowym. To znaczy, że można z nim współpracować i czerpać z niego na wszystkich tych poziomach. Ma swoje etapy, które zwykle płynnie przechodzą jeden w drugi. Każdy z nich posiada swoją energię, swój kolor, smak – swoją jakość. 

Miesięczny cykl zaczyna się i kończy na krwi. Pierwszy dzień menstruacji jest pierwszym dniem cyklu. Oczekiwanie na krew jest wyjątkowym momentem w cyklu. To czas zwiększonej wrażliwości, kiedy mają szansę ujawnić się najbardziej niekomfortowe emocje, skutecznie tłumione przez resztę miesiąca dzięki świetnie wytrenowanej samokontroli. Obserwując siebie dzień po dniu, w kontekście cyklu, można stworzyć własną mapę, która ułatwia świadome, zgodne z kobiecym rytmem życie. Podążanie za cyklem oznacza również zgodę na to, aby wewnętrzne stany wpływały na moją zewnętrzną aktywność.

Czerwona Nitka, to cykl spotkań dla kobiet, które pragną zintegrować swój cykl miesięczny i nauczyć się jak czerpać z niego inspirację i moc do działania.